My Shopping List Język Angielski. Gra Językowa. Nauka Nazw Artykułów Spożywczych

56,00

Opis

My Shopping List Język Angielski. Gra Językowa. Nauka Nazw Artykułów Spożywczych

– Język angielski

„My Shopping List jest grą językową służącą do nauki nazw artykułów spożywczych w języku angielskim oraz wyrażeń związanych z ich kupowaniem i różnym zastosowaniem.

Charakter gry: Bingo

Poziom trudności: A1-A2 lub wyższy

Gra oferuje możliwość prowadzenia rozgrywki na poziomie A1, A2 lub wyższym (w zależności od obranego przez nauczyciela wariantu rozgrywki).

Do dyspozycji graczy jest 36 plansz z umieszczonymi po jednej stronie przykładowymi listami zakupów oraz zdjęciami różnych artykułów spożywczych po drugiej stronie. zdjęcia artykułów spożywczych wraz z ich nazwami umieszczone zostały ponadto na załączonej talii 66 kart (karty te oprócz swojej pierwotnej funkcji mogą służyć również jako jako typowe karty obrazkowe o charakterze flashcards do nauki słownictwa). 

Wariant rozgrywki w konwencji gry bingo: Każdy z uczestników gry otrzymuje po jednej lub po kilka plansz ze zdjęciami różnych artykułów spożywczych. Następnie osoba prowadząca grę losuje kolejno karty i w zależności od stopnia trudności rozgrywki pokazuje obrazki produktów spożywczych lub tylko odczytuje na głos ich nazwy innym uczestnikom gry, których zadaniem jest odnaleźć stosowne odpowiedniki na posiadanej przez siebie planszy/planszach. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy dopasuje wszystkie nazwy lub ilustracje produktów ze swojej planszy/plansz do pokazywanych obrazków lub odczytywanych nazw. W zależności od stopnia znajomości słownictwa i umiejętności językowych graczy możliwe są następujące warianty dopasowania kart do plansz:
– nazwa produktu –  nazwa produktu
– zdjęcie – zdjęcie
– nazwa produktu –  zdjęcie
– zdjęcie – nazwa produktu

Gra w robienie zakupów: Każdy z uczestników gry otrzymuje jedną planszę z listą zakupów oraz po kilka kart ze zdjęciami różnych produktów spożywczych. zadaniem gracza jest skompletowanie kart ze wszystkimi artykułami spożywczymi znajdującymi się na jego liście zakupów. W tym celu pierwszy z graczy zadaje swojemu sąsiadowi pytanie o wybrany produkt spożywczy, który chce nabyć (na przykład: Have you got (any) eggsa). Jeżeli pytany uczestnik gry jest w posiadaniu karty z tym produktem odpowiada twierdząco Yes, I have. i przekazuje kartę osobie pytającej, natomiast w przypadku gdy nie ma takiej karty odpowiada: No, I havent. Następnie osoba pytana zwraca się do innego gracza z zapytaniem o wybrany produkt spożywczy. O każdy z produktów spożywczych można pytać wiele razy i wielu osób, przy czym raz otrzymana karta z produktem spożywczym musi zostać przekazana innemu graczowi, który o nią zapyta. Wygrywa ten z graczy, który jako pierwszy „zakupi” wszystkie artykuły spożywcze umieszczone na jego liście zakupów. 

Inne proponowane sposoby wykorzystania gry opisane szczegółowo w załączonej instrukcji:
-układanie piramidy żywieniowej za pomocą kart z obrazkami produktów spożywczych,
-opowiadanie o zwyczajach żywieniowych własnych bądź innych osób, 
-gra w „co można kupić w jakim sklepie”,
-gra w kupowanie z użyciem wyrażeń takich jak: trochę, dużo, mało, kilo, plasterek, pęczek

termometr babyono, drenaż zatok, maybelline fit me!, la roche posay cicaplast baume b5 spf 50, isosource standard, atrederm 0 05 cena, infekcja dróg moczowych leczenie, babcine sposoby na zapalenie krtani, plastry antykoncepcyjne a ciąża, ocet jabłkowy przepis na odchudzanie, jak długo zaraża się anginą

yyyyy